Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Ruszamy z rozbudową infrastruktury wokół Zalewu Kraśnickiego

07.04.2021 Print
Zdjęcie - Ruszamy z rozbudową infrastruktury wokół Zalewu Kraśnickiego
W ubiegłym tygodniu przekazany został teren robót firmie, która zajmie się rozbudową infrastruktury wokół zalewu. Prace mają zostać wykonane do końca czerwca tego roku.

Przy plaży pojawią się dwa skanalizowane kontenery sanitarne z toaletami i natryskami, a na samej plaży 30 nowych parasoli, nowe przebieralnie oraz wieża ratownika. Zlokalizowane zostaną na tym terenie także trzy zadaszone wiaty z miejscami na grilla i stoły do gier planszowych.- Wzbogacimy nie tylko wypoczynkową część infrastruktury nad zalewem, ale zadbamy także o funkcję edukacyjną tego terenu. W kolejnym etapie inwestycji zabezpieczony i wyeksponowany zostanie odkryty kilkanaście lat temu zabytkowy piec do wypału cegieł, zlokalizowany przy parkingu - podkreśla burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk.
 

Inwestycja będzie realizowana z unijnym dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Wykonawcą części zadania dotyczącej infrastruktury rekreacyjnej i sanitarnej jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych inż. Michalina Pietrzyk z Kraśnika. Wartość robót to 900 502,33 zł brutto. 

Paweł Bieleń