Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Sporo sportowych wieści z SKB Kraśnik - 3 medale kraśniczan

21.08.2023 Print

Kamil Jastrzębski brązowym medalistą  Mistrzostw  Polski w biegu na 10 kilometrów!

W sobotę 5 sierpnia na ulicach Głównego Miasta  w Gdańsku odbył się 29 Bieg św. Dominika. Organizatorzy przygotowali pięć biegów: prolog „Goń św. Dominika” na 1500 metrów, wózkarzy, 5 km kobiet i mężczyzn oraz bieg elity mężczyzn na 10 km w randze mistrzostw Polski, w którym o miłą  niespodziankę postarał się wychowanek trenera Zbigniewa Białego i SKB Kraśnik  Kamil Jastrzębski (Aktualnie Ducla Academy  Warszawa).
Trasa biegu tradycyjnie przebiegała ulicami gdańskiego Starego Miasta, zawodnicy na dość trudnej technicznie trasie mieli do pokonania 6 pętli.
Od początku biegu w czołówce znajdowało się czterech zawodników: Kamil Jastrzębski, Mateusz Gos, Andrzej Rogiewicz oraz Mateusz Kaczor. W połowie dystansu tempa biegu nie wytrzymał Andrzej Rogiewicz. W walce o medale pozostało trzech prowadzących: Mateusz Gos, Kamil Jastrzębski i Mateusz Kaczor. Na dwa okrążenia przed metą różnice między prowadzącymi zawodnikami były nieznaczne, na ostatnim okrążeniu ramię w ramię wbiegało już tylko dwóch Mateuszów z Radomia.
Najszybszy okazał się Mateusz Gos, który z czasem 29 minut i 37 sekund został Mistrzem Polski. Na drugim miejscu w Gdańsku finiszował Mateusz Kaczor z czasem 29.43, a na trzecim Kamil Jastrzębski - 29.56.
Wielkie brawa dla Kamila! Był to bardzo dobry bieg i kolejny medal zdobyty na mistrzostwach Polski. Bieg w Gdańsku był  jednym z etapów przygotowań Kamila do wrześniowego maratonu w Berlinie, gdzie podejmie walkę  o uzyskanie minimum  uprawniającego do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Alicja  Wrona -Kutrzepa -  4 miejsce w biegu na 400 m i  srebro w sztafecie 4x400 m  na 99.  PZLA  MP w Gorzowie Wielkopolskim!
W dniach 27  -29  lipca w Gorzowie Wielkopolskim zostały rozegrane  99. PZLA  Mistrzostwa Polski. Bardzo dobrze zaprezentowała się wychowanka SKB Kraśnik  Alicja  Wrona – Kutrzepa  aktualnie reprezentująca AZS UMCS Lublin. W biegu na 400 m zajęła 4 miejsce z wynikiem 53.01 sek. Dzień wcześniej Alicja zwyciężyła w biegu eliminacyjnym z wynikiem 53.31 sek. W finale zwyciężyła Natalia   Kaczmarek z Podlasia Białystok (51.86). Na zakończenie mistrzostw  Alicja  pobiegła na II zmianie w sztafecie 4x400 m, która zdobyła srebrny medal. Drugi wychowanek SKB  - Kamil Jastrzębski zajął 8 miejsce  w finale biegu na 5000 m -14.25.40 min. Zwyciężył Mateusz Gos z Optimy Radom z czasem 13.54.59 min.

Alicja Wrona-Kutrzepa w reprezentacji Polski na 19. Mistrzostwa Świata w Budapeszcie.
Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił skład reprezentacji Polski na 19.  Mistrzostwa Świata  które odbędą się w Budapeszcie w dniach 19 -27  sierpnia. W składzie reprezentacji Polski znalazła się wychowanka SKB Kraśnik – obecnie AZS UMCS Lublin Alicja Wrona-Kutrzepa w sztafecie 4x400m i sztafecie  MIX 4x400.

Ogromne brawa dla kraśniczan. Trzymamy kciuki za kolejne starty!