Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Wygrał kolejny turniej, jest faworytem do zwycięstwa w Lidze Łuczniczej „Wschodni Szlak”

30.08.2021 Print
Wygrał kolejny turniej, jest faworytem do zwycięstwa w  Lidze Łuczniczej „Wschodni Szlak”
Andrzej Trynkiewicz, nasz kraśnicki mistrz łucznictwa i propagator tej dyscypliny sportu, jest w bardzo dobrej formie. Wczoraj po raz kolejny stanął na najwyższym stopniu podium.

Triumfował w trzecim turniej w ramach Ligi Łuczniczej „Wschodni Szlak”, który odbył się w Sosnowicy w Powiecie Parczewskim. Rywalizował w kategorii łuku tradycyjnego bez półki. Uczestnicy zawodów musieli wykazać się celnością w strzelaniu nie tylko do różnego rodzaju celów, zarówno 2D jak i 3D, i z różnych odległości, ale także z różnych pozycji.


Przed panem kraśniczaninem jeszcze finałowy turniej ligi, który odbędzie się w październiku w Białymstoku.

- Trzymam kciuki za kolejne zwycięstwo! Po dotychczasowych zawodach pan Andrzej jest liderem klasyfikacji w swojej kategorii, więc jest też faworytem do wygranej w całej lidze. Wcześniej jednak w Kraśniku będziemy gościć łuczników. Z inicjatywy i we współpracy z panem Andrzejem oraz Tatrzańską Grupą Łuczniczą "Jarowici", Lubelską Grupą Łuczniczą i Dzikimi Łucznikami Radom 11 września organizujemy III Turniej Łuczniczy 3d „Na Zamkowym Wzgórzu”. Zachęcam do udziału w nim w roli zawodników lub kibiców - mówi burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk.

Szczegółowe informacje na temat tej imprezy znajdziecie tutaj.
 

A dzisiaj możecie spotkać pana Andrzeja i spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku na I Festynie Charytatywnym "Razem dla Fundacji Sport & Reha Kids", który odbywa się Parku im. św. Jana Pawła II.


Paweł Bieleń