Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Wyprawa „Rowerem po zdrowie”

04.08.2020 Print
W gorące poniedziałkowe popołudnie kraśniczanie wyprawili się „Rowerem po zdrowie” razem z Tadeuszem Mytnikiem i Mieczysławem Nowickim - medalistami olimpijskimi oraz szosowych mistrzostw świata.

Rowerowa wyprawa „Rowerem po zdrowie” to ogólnopolski program aktywności fizycznej, który promuje korzyści z jazdy na rowerze w każdym wieku. W poniedziałek 3 sierpnia takie spotkanie odbyło się właśnie w Kraśniku. W Rajdzie wzięło udział 70 rowerzystów, którzy przejechali trasę 20 km. Nad Zalewem Kraśnickim na uczestników czekał poczęstunek, cykliści otrzymali pamiątkowe przypinki oraz certyfikaty udziału w akcji podpisane własnoręcznie przez zasłużonych reprezentantów Polski - Tadeusza Mytnika i Mieczysława Nowickiego. Goście podzielili się wspomnieniami z wyścigów, w których brali udział i opowiadali, jak wiele w życiu zawdzięczają uprawianiu sportu.

Organizatorami tego wydarzenia byli: Fundacja Zatrzymać Czas, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Lasy Państwowe, Powiat Kraśnicki, Miasto Kraśnik, MOSiR Kraśnik. Pomocy w organizacji udzielili również członkowie klubu Bike Team Kraśnik. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.